kredyt hipoteczny kredyt hipoteczny

W styczniu łatwiej o kredyt hipoteczny

Z powodu zakończenia programu „Bezpieczny Kredyt 2%”, popyt na kredyt hipoteczny znacznie spadł. Banki szybko zareagowały na tę sytuację i podjęły działania. Od grudnia zdolność kredytowa trzyosobowej rodziny wzrosła nawet o 5 procent, co oznacza, że teraz przekracza sumę 670 tysięcy złotych.

(więcej…)
podatki od nieruchomości Aktualności

Podatek od nieruchomości w Polsce w roku 2024 wzrósł o 15%

Podatek od nieruchomości w roku 2024 wzrósł o 15%, co stanowi największą podwyżkę od 25 lat. Ostateczna wysokość tego podatku jednak zależy od decyzji poszczególnych samorządów. Warto zadać pytanie, jakie są nowe maksymalne stawki podatku od nieruchomości?

(więcej…)
budownictwo mieszkaniowe w polsce Aktualności

Analiza budownictwa mieszkaniowego w Polsce

Deweloperzy rozpoczęli budowę niespełna 115 tysięcy mieszkań w roku 2023, co jest najniższym wynikiem od ostatnich sześciu lat. Z kolei ilość oddanych do użytku mieszkań była najmniejsza od czterech lat, jak wynika z danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny. Wszystko to miało miejsce w kontekście ożywionego popytu na mieszkania, wspieranego przez rządowe dopłaty.

(więcej…)
zakup mieszkania od dewelopera Nieruchomości w Polsce

Zakup mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera jest zazwyczaj motywowany pragnieniem posiadania całkowicie nowej przestrzeni do indywidualnej aranżacji. Ważnym czynnikiem jest także położenie nowej nieruchomości na nowym osiedlu o dobrej lokalizacji, które jest wyposażone w nowoczesną i rozbudowaną infrastrukturę oraz posiada prywatne miejsca postojowe. W dzisiejszych czasach istotne jest, aby z własnego miejsca zamieszkania można było łatwo dotrzeć do centrum miasta lub innych jego części. Ponadto, istotne jest, aby w pobliżu znajdowały się najpotrzebniejsze sklepy oraz punkty usługowe.

(więcej…)
mieszkanie na start Aktualności

Nowy program Mieszkanie na start: dla kogo i na jakich warunkach?

Nowy program Mieszkanie na start w przygotowaniu przez obecny rząd. Dla kogo, w jakich limitach i jakie będzie oprocentowanie?

(więcej…)
Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii - podatki i opłaty Hiszpania

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii – podatki i opłaty

Kupno domu w Hiszpanii, zwłaszcza dla obywateli Polski, którzy kupują nieruchomość w tym kraju po raz pierwszy, może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Pomimo, że proces nie jest skomplikowany i jest podobny do zakupu nieruchomości w Polsce, różni się jeżeli chodzi koszty.

(więcej…)
Hiszpański numer NIE Hiszpania

Hiszpański numer NIE – jak wyrobić ? wiedza praktyczna

W tym artykule zamieszczam praktyczne informacje dotyczące w jaki sposób uzyskać Hiszpański numer NIE – unikalny numer identyfikujący cudzoziemca, który jest niezbędny do zakupu nieruchomości w Hiszpanii

(więcej…)
Zakup nieruchomości w Hiszpanii – wiedza praktyczna Hiszpania

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – wiedza praktyczna

W tym artykule zamieszczam praktyczne informacje dotyczące zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Zebrana tu wiedza pozwoli Państwu łatwiej podjąć decyzje, oszacować koszty i zaplanować kolejne kroki.

(więcej…)